Oferta

Założycielami Kancelarii są radca prawny Tomasz Ogłódek oraz radca prawny dr Marzena Czarnecka.

Wspólnik zarządzający, radca prawny Tomasz Ogłódek, jest prawnikiem (Wydział Prawa i Administracji Uniwersytetu Śląskiego) i ekonomistą (Akademia Ekonomiczna w Katowicach, obecnie Uniwersytet Ekonomiczny w Katowicach). Odbył studia podyplomowe i staże zagraniczne w zakresie prawa ubezpieczeń i prawa europejskiego (CNESSS Francja). Radca prawny Tomasz Ogłódek wielokrotnie występował w postępowaniach przed URE, UOKiK, SOKIK.

Wspólnik Kancelarii, radca prawny dr Marzena Czarnecka jest adiunktem w Katedrze Prawa Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach oraz wykładowcą w wielu uczelniach europejskich. Obecnie pełni funkcję „in-house lawyer" w jednym z czołowych przedsiębiorstw branży energetycznej. Dr Marzena Czarnecka wspomaga Kancelarię swoją wiedzą i doświadczeniem.

Od początku istnienia Kancelarii głównym nurtem jej działań jest:

• obsługa prawna przedsiębiorstw (w tym branży elektroenergetycznej),

• prawo energetyczne wraz ze specjalistyczną obsługą prawną,

• obsługa prawna jednostek samorządu terytorialnego, w tym spółek komunalnych,

• obsługa prawna spółek Skarbu Państwa wraz z procesem ich restrukturyzacji i prywatyzacji,

• obsługa prawna pozostałych podmiotów gospodarczych.W ramach bieżącej obsługi przedsiębiorstw Kancelaria współpracuje z klientami w zakresie:• ogólnego doradztwa prawnego,

• prowadzenia spraw rejestrowych,

• wspomagania, prowadzenia negocjacji,

• nadzoru prawnego nad umowami,

• spraw z zakresu prawa cywilnego, gospodarczego, administracyjnego, pracy, ubezpieczeń społecznych itp.Kancelaria zastępuje również klientów w postępowaniach przed sądami powszechnymi, sądami administracyjnymi i arbitrażowymi.

Nadto, obok realizowanych zadań o charakterze doradczym, Kancelaria dysponuje sprawnym zespołem zajmującym się sądową i komorniczą windykacją należności. Zespół ten składa się z prawników, ekonomistów i personelu administracyjnego przeprowadzając sprawnie około 2500 postępowań sądowych i komorniczych rocznie.Od 2010r. Kancelaria daje możliwość swoim klientom dochodzenia roszczeń w Elektronicznym Postępowaniu Upominawczym. Postępowanie to skutkuje wydaniem przez Sąd nakazu zapłaty w sprawach, które nie są skomplikowane oraz które nie wiążą się z koniecznością przeprowadzenia postępowania dowodowego. Kancelaria ma również możliwość złożenia w formie elektronicznej wniosku egzekucyjnego do właściwego komornika.W zakresie doradztwa podatkowego współpracujemy z licencjonowanym doradcą podatkowym Jackiem Jędrszczykiem. Staramy się pomagać zarówno dużym podmiotom gospodarczym, jak i klientom indywidualnym w zakresie zagadnień dot. podatku VAT, podatku CIT oraz aspektów transfer pricing.

www.etax.net.pl

 

 

kho_logo

Kancelaria Radców Prawnych T. Ogłódek, M. Czarnecka ściśle współpracuje z Kancelarią Adwokacką Katarzyna Hetman – Ogłódek.  Kancelaria Adwokacka obok prawa gospodarczego zajmuje się prawem karnym i rodzinnym.


Kancelaria Adwokacka

Adw. Katarzyna Hetman - Ogłódek

ul. Żwirki i Wigury 5

43-190 MikołówTel./fax: (+48) 32 226 20 10

Tel.: (+48) 32 738 10 76e-mail: Adres poczty elektronicznej jest chroniony przed robotami spamującymi. W przeglądarce musi być włączona obsługa JavaScript, żeby go zobaczyć.

www.kho.com.pl

 

Nasze publikacje

8313
Prawo energetyczne. Komentarz. Wydanie 2.

 Rok wydania: 2012

Ilość stron: 630